Kriisinumeromme päivystää 24/7 +358 10 666 1188

riskienhallinta-kuvitus-tekir

Koronan seuraavat vaiheet vaativat uutta ajattelua ja epävarmuuden sietoa

Korona-aikana oikeiden valintojen tekeminen on epävarmuuden myöntämistä ja varmuuden tunnistamista. Siksi ajattelu ja uudelleen ajattelu kannattavat juuri nyt. Mietimme listan kysymyksiä, jotka erityisesti viestinnässä ja vaikuttamisessa pitäisi ottaa huomioon koronasyksynä 2020 ja sen jälkeen.

Lue lisää tästä.

Jatkamme mielellämme keskustelua kanssanne, ja yhdessä löydämme varmasti myös hyvät vastaukset kysymyksiin ja käytännön toimet kohti tulevaisuutta.

Keskitymme olennaiseen
ja teemme vaikuttavaa viestintää

Tarjoamme asiakkaillemme monipuolisia ratkaisuja.
Pysähdymme ja kohtaamme, perehdymme ja räätälöimme

Täyttä asiaa Tekiristä

Pienestä haastajasta kokonaisvaltaiseksi viestinnän kumppaniksi ja asiantuntijaksi.

Toimintatapamme

Työskentelemme uteliaasti, kriittisesti ja tinkimättömällä asenteella. Olemme brutaalin totuudellisia, ja odotamme sitä myös asiakkailtamme.

Tekir on paitsi Suomen luotetuin kriisiviestinnän osaaja, myös asiakkaidensa kokonaisvaltainen kumppani strategisessa viestinnässä ja sisällöissä. Meiltä saa apua niin talous- ja sijoittajaviestintään, vaikuttamistyöhön, työyhteisöviestintään, mediasuhteisiin ja sisältöihin kuin markkinointiviestintäänkin. Tekirissä työskentelee yli 30 viestinnän ammattilaista eri osaamisen alueilta.

Teemme kaikkemme, jotta asiakkaan tavoitteet täyttyvät. Keskitymme olennaiseen, tuomme mielenrauhaa ja teemme viestintää, jolla on vaikutus.

Tekirin luvut

Henkilöstö

32

Liikevaihto noin

3,9 milj. €

Aloittanut vuonna

2008

Ihmiset tekevät Tekirin.
Osaamisemme on monipuolista ja laadukasta.
Tutustu asiantuntijoihimme ja ota rohkeasti yhteyttä.

Mikko Hämeenniemi

Toimitusjohtaja

+358 44 292 1803 mikko@tekir.fi

Harri Saukkomaa

Hallituksen puheenjohtaja

+358 40 589 2228 harri@tekir.fi

Lily Bui

Viestinnän suunnittelija

+358 40 910 7147 lily@tekir.fi

Sini Harkki

Johtava konsultti

+358 50 5821 107 sini@tekir.fi

Henna Helne

Viestintäkonsultti

+358 50 331 3456 henna@tekir.fi

Johanna Henttonen

Johtaja

+358 40 530 0778 johanna@tekir.fi

Tuukka Hetemäki

Johtava asiantuntija

+358 50 590 3675 tuukka@tekir.fi

Laura Julkunen

Talous- ja hallintopäällikkö

+358 50 368 7478 laura@tekir.fi

Isa Kaipainen

Viestintäkonsultti

+358 40 767 6087 isa@tekir.fi

Jenny Kestilä

Viestintäkonsultti

+358 50 532 3458 jenny@tekir.fi

Jenni Kilpi

Viestinnän harjoittelija

+358 50 408 5223 jenni.k@tekir.fi

Pekko Korvuo

Videotuottaja

+358 45 2309 243 pekko@tekir.fi

Mikko Kosonen

Neuvonantaja

Riikka Kouhi

Johtaja

+358 40 558 2385 riikka@tekir.fi

Mari Kröger

Vaikuttajaviestinnän suunnittelija

+358 50 576 2676 mari@tekir.fi

Kristiina Kurkilahti

Johtava konsultti

+358 50 345 0696 kristiina@tekir.fi

Mira Kurko

Graafinen suunnittelija

+358 50 349 8617 mira@tekir.fi

Reetta Lahtinen

Viestintäkonsultti

+358 40 054 8764 reetta@tekir.fi

Ilari Leskelä

Viestintäkonsultti

+358 50 462 6903 ilari@tekir.fi

Elina Lähteenmäki

Graafinen suunnittelija

+358 50 346 9142 elina.l@tekir.fi

Saila Miettinen-Lähde

Neuvonantaja

+358 40 548 3695 saila@tekir.fi

Anu Mikkola

Viestintäkonsultti

+358 40 082 5604 anu.m@tekir.fi

Viivi Nieminen

Toimistopäällikkö

+358 46 600 2548 viivi@tekir.fi

Iiris Niinikoski

Vaikuttajaviestinnän konsultti

+358 40 778 2640 iiris@tekir.fi

Tiina-Marjo Nousiainen

Johtaja, talous- ja sijoittajaviestintä

+358 40 764 7873 tiina-marjo@tekir.fi

Mikko Ohela

Neuvonantaja

+358 50 598 8862 mikko.ohela@tekir.fi

Fredrik Palmén

Viestinnän harjoittelija

+358 50 911 9712 fredrik@tekir.fi

Pia Pihlaja

Neuvonantaja

+358 50 590 8717 pia@tekir.fi

Helmi Rantala

Viestinnän suunnittelija

+358 40 054 2781 helmi@tekir.fi

Eero Rämö

Johtaja

+358 40 539 2737 eero@tekir.fi

Enni Saikkonen

Viestintäkonsultti

+358 40 552 0612 enni@tekir.fi

Suvi Salminen

Viestinnän suunnittelija

+358 50 414 5990 suvi@tekir.fi

Elina Salmu

Viestintäkonsultti

+358 44 275 5827 elina@tekir.fi

Pekka Sauri

Neuvonantaja

+358 50 043 3464 pekka@tekir.fi

Kalle Seire

Asiakkuusjohtaja

+358 40 505 5619 kalle@tekir.fi

Teppo Similä

Viestintäkonsultti

+358 50 382 7938 teppo@tekir.fi

Niko Vartiainen

Viestintäkonsultti

+358 50 529 4299 niko@tekir.fi

Markus Vierumäki

Viestinnän suunnittelija

+358 50 430 3916 markus@tekir.fi